Badanie ginekologiczne USG, dlaczego trzeba je wykonywać

Badanie ginekologiczne USG Lublin jest podstawowym, nieinwazyjnym badaniem wykonywanym przez lekarza ginekologa. A ono za zadanie zdiagnozować wszelkie nieprawidłowości w strukturze wewnętrznych narządów płciowych, co pozwoli szybko zastosować odpowiedni rodzaj leczenia. Jeśli chcemy utrzymać w zdrowiu nasz układ rozrodczy badanie ginekologiczne USG powinno się wykonywać profilaktycznie u kobiet w każdym wieku przynajmniej raz do roku. Zaniedbania pod tym względem mogą się skończyć bardzo źle dla naszego zdrowia. Skorzystaj ze strony ginekolog.lublin.pl by umówić się na badanie ginekologiczne USG w Lublinie.

Badanie ginekologiczne USG Lublin i jego przebiega

Badanie ginekologiczne USG jest stosunkowo szybki i bezbolesne. Lekarz wykorzystując specjalistyczny aparat zakończony głowicą bada stan i strukturę narządów wewnętrznych. Dzięki zastosowaniu fal ultradźwiękowych na ekranie monitora pojawia się ich dokładny obraz. Badanie ginekologiczne USG jest powszechnie wykonywane przez ginekolog Lublin. Musimy jednak pamiętać, że głowica zabezpieczona specjalna osłoną z żelem umieszczana jest wewnątrz macicy, dlatego niekoniecznie badanie to jest polecane młodym dziewczynom, które jeszcze nie współżyły. Może to skutkować przerwaniem błony dziewiczej.

Kiedy wykonuje się badanie ginekologiczne USG Lublin

Badanie ginekologiczne USG najczęściej wykonuje się przy następujących wskazaniach: przy zaburzeniu cyklu menstruacyjnego, krwawieniu z pochwy niezwiązanym z okresem, niewiadomego pochodzenia bóle podbrzusza, bezpłodność czy zespół policystycznych jajników. Powyższe badanie pozwala ustalić przyczynę problemu i podjąć dalsze działania związane z leczeniem. Strona ginekolog.lublin.pl jest źródłem wiedzy związanej z różnego typu problemami ginekologicznymi, a dowiesz się z niej także więcej na temat badania ginekologicznego USG Lublin.